Välkommen till Malmslätts AIK
Här finns all information om klubben och lagen.
ATT BLI SEDD - SÅ VIKTIGT: en utbildningserie för dig som tränar tjejer!
Dam - Igår, 20:14
ATT BLI SEDD - SÅ VIKTIGT: en utbildningserie för dig som tränar tjejer!
Ledare - Igår, 19:58
Påsken
Flickor födda 14 - Igår, 08:41
Två träningar till inomhus
Pojkar födda 17 - 24 mar
Tack
Pojkar födda 08/09 - 22 mar
Här finns all information om klubben och lagen.
Igår, 11:33 0 kommentarer
MAIK kommer att i Maj månad starta upp ”Kul med boll ” med fokus på rörelseglädje med boll för barn födda 2018 och 2019.
Tidigare har Tokarpsskolan startat upp Bollek men i år kommer det att ske under MAIKs ledning. För att få detta att fungera behöver vi hjälp och stöttning av er föräldrar!
Är ni intresserade av att bli ledare kontakta MAIKs kansli på mobilnummer 0721–554705 eller via e-post: kansli@malmslattsaik.se
Vi kommer att kalla till ett föräldramöte under April månad.
För att anmäla erat barn välj fliken Bli medlem på förstasidan och fyll i uppgifterna. Fyll i barnets uppgifter först och målsmän längre ner.
Vill Ni anmäla er som Ledare så gör ni det under Fliken Bli medlem.
Hoppas vi ses på Hagen!
Mvh MAIK
22 mar, 08:40 0 kommentarer
13 mar, 12:52 0 kommentarer
Fre 29/3
14:10 |
Herr Anders Ljungstedts gymnasium |
Ons 3/4
19:00 |
Hjulsbro IK UCS Arena |
Sön 7/4
17:30 |
Rimforsa IF P-09 Hackelvallen |
Sön 14/4
10:30 |
Mantorps FF Klämmestorps IP |
Lör 20/4
12:00 |
Pojkar födda 08/09 Anders Ljungstedts gymnasium |
Lör 20/4
14:00 |
Mantorps FF Klämmestorps IP |
Sön 21/4
11:30 |
LSW IF P2010 Mossenplan |
Sön 21/4
12:00 |
Dam Ekängens IP |
Sön 21/4
14:00 |
Herr Ekängens IP |
Sön 21/4
15:00 |
IK Östria Lambohov U16 Östria U16 Lambohovsvallen |
Sön 24/3
17:00 |
Pojkar födda 08/09 Skäggetorpsplan |
4-2 |
Lör 23/3
16:15 |
Herr Linköping Airdome Ryd |
5-0 |
Tor 21/3
18:00 |
BK Ljungsbro / IFK Wreta kloster Ljungsbro Konstgräsplan |
4-0 |
Lör 16/3
12:00 |
Herr Anders Ljungstedts gymnasium |
5-1 |
Sön 10/3
14:00 |
Dam Anders Ljungstedts gymnasium |
5-4 |
Sön 10/3
13:00 |
Ödeshögs IK Kungsvalla IP |
2-3 |
Lör 9/3
12:00 |
Karle IF Linköpings Airdome |
7-2 |
Sön 3/3
16:00 |
BK Kenty Fredriksbergs IP |
3-2 |
Sön 3/3
11:00 |
Borens IK Kungsvalla IP |
0-0 |
Lör 2/3
16:00 |
Pojkar födda 08/09 Skäggetorpsplan |
1-9 |
Tor 28/3
17:45-19:15 |
Herr »
Träning halvplan
Airdome Ryd |
Tor 28/3
18:00-19:00 |
Dam »
Vinterträning period 3
Airdome Ryd |
Tor 28/3
20:00-21:00 |
Pojkar födda 08/09 »
Träning Airdome
Airdome "Ryd" |
Fre 29/3
14:10-15:40 |
Herr »
Match mot Eneby BK
Anders Ljungstedts gymnasium |
Lör 30/3
13:00-14:00 |
Flickor födda 14 »
Inomhusträning (samling 12.40)
Tokarpshallen |
Lör 30/3
13:45-15:00 |
Pojkar födda 11 »
Träning Airdome
Airdomen |
Lör 30/3
14:00-15:00 |
Pojkar födda 12 »
P12: träning utomhus, konstgräs
Wreta Konstgräs (Kungsbrohov i Berg) |
Lör 30/3
14:00-15:00 |
Pojkar födda 13 »
Träning - konstgräs
Wreta Kloster, Kungsbro |
Lör 30/3
15:00-16:00 |
Pojkar födda 17 »
Kul med boll 17/18
Tokarpshallen |
Lör 30/3
16:00-17:00 |
Pojkar födda 13 »
Inomhus
Tokarpshallen |